Nefsani Arzular

Sual: Ben 18 yaşında bir gencim. Dinimi imanımı çok seviyorum ama namaz kılamıyorum, bunun nedeni ise cinsel ve nefsi arzular. Cinsel arzularım peşimi bırakmıyor, her gün defalarca defalarca kirleniyorum. Zinaya yönelik eğilimim olmadı kendimi sadece elimle tatmin etmeye çalışıyorum ama namaz kılmayı çok istiyorum, ne zaman boy abdesti alsam üç günden fazla tutamıyorum hemen bozuyorum, istemiyorum ama yapıyorum bir çare çıkar yol istiyorum.

İkinci bir husus daha soracağım; genelde tuvalete girip idrar boşalttığımda idrarın peşine 3-4 damla meni geliyor, şehvet yok ve ben istemiyorum ama geliyor, bu boy abdesti almak gerektirir mi?

Cevap: Kendinizi kandırmaktan vazgeçin. Siz dini imanı değil nefsinizi seviyorsunuz ki sürekli onunla meşgulsünüz. Kişi sevmediği bir şeyin ismini bile bahsetmez. Bu durumdan kurtulabilmeniz için manevi rehabilitasyon merkezleri olan bir İslam cemaatine bend olup onların manevi terbiye usulleri ile nefsinizi terbiyeye çalışmalısınız.

İkinci sorunuza gelince; bu bir rahatsızlık bel soğukluğu olabilir. Bir bevliye uzmanına görünmeniz gerekir. Bahsettiğiniz hal gusül gerektirir.

Selam ve dua ile.